Liikkuva koulu School Action Day

Kouluviestikarnevaalit ja

Liikkuva koulu School Action Day 8.9.2015

Helsinki, Sonera-stadion + ympäristö

klo 10–15 Kouluviestikarnevaali

  • 16 x 80 m, 4 x 100 m
  • 4 x 800 m - 200 m
  • 1.–2. lk., 3.–4. lk., 5.–6. lk., 7.–9. lk. ja 2. aste

klo 10–15 Move!-demot & Park Run tekonurmilla

  • Kaikki pääsevät kokeilemaan kykyjänsä nonstop-periaatteella

klo 10–15 Action-alueet

  • Tunnin pituinen ohjattu aktiviteetti non-stop -periaatteella
  • Aktiviteetit järjestetään Sonera-stadionin ympäristössä
  • Alueet: vesi, pallo, sisä, ulko ja motoriikka

Yllätysartisti Sonera-stadionilla klo 12.15

Ilmoittautuminen rataviesteihin viimeistään 24.8.

Rataviesteissä ei ole osallistumisrajoitusta. Koulujenväliset kisat. Rataviesteihin osallistuvat oppilaat saavat vapaasti käydä tutustumassa oman opettajansa johdolla Sonera-stadionin läheisyydessä järjestettäviin Move!-demoihin ja Park Run -alueeseen.

Linkki ilmoittautumiseen

Sukkulaviestien ja Action-alueiden ilmoittautuminen on päättynyt ja kaikki paikat ovat täynnä.

Kisalehti


Tulosta tästä tapahtuman juliste A3-koossa 

Lisätietoja

Anni Kettunen
annimaria.kettunen (at) gmail.com
anni.schoolactionday (at) gmail.com
p. 040 835 6536

Yhteistyössä:

European Week of Sport

#BeActive

viestikarnevaali

            

 

 

 

 

Espoon kaupunki, Helsingin kaupunki, Vantaan kaupunki

Ilmoittautuneet lajiliitot:

Autourheiluliitto
Cheerleadingliitto
Judoliitto
Krikettiliitto
Miekkailu- ja 5-otteluliitto
Palloliitto
Pesäpalloliitto
Pöytätennisliitto
Squashliitto
Sukeltajaliitto
Suomen purjehdus ja veneily
Suomen vammaisurheilu ja -liikunta VAU
Suunnistusliitto
Taitoluisteluliitto
Tennisliitto
Uimaopetus ja hengenpelastusliitto

Seurat:

Espoon Tapiot
Helsingin kisaveikot
Kenttäurheilijat-58
Vantaan Salamat


Suomen Antidopingtoimikunta 

Tulokset

Liikkuva Koulu 2015 - Sukkulaviestit
Sonera stadion
8.9.2015

TULOKSET

1-2 lk 16 x 80 m: 1) Auroran koulu 2A 4.06,2, 2) Karamzinin koulu 2A 4.06,5, 3) Juvanpuiston koulu 2L 4.11,3, 4) Ruoholahden ala-asteen koulu 2C 4.14,9, 5) Pelimannin ala-aste 2F 4.16,3, 6) Katajanokan ala-aste 1-2lk 4.16,9, 7) Ymmerstan koulu 2A 4.17,0, 8) Hiidenkiven peruskoulu 1-2E 4.17,6, 9) Arabian peruskoulu 2A 4.19,2, 10) Siltamäen ala-aste 2 luokka 4.20,7, 11) Nikinmäen koulu 2A 4.21,5, 12) Juvanpuiston koulu 2I 4.21,7, 13) Hansakallion koulu 2A 4.21,9, 14) Eestinkallion koulu 2M 4.28,4, 15) Mikkolan koulu 2D 4.30,7, 16) Länsimäen koulu 2B 4.32,7, 17) Tähtiniityn koulu 1E 4.38,9, 18) Mikkelän koulu 1-2 B 4.39,8, 19) Mikkolan koulu 1D 4.40,2, 20) Mikkelän koulu 1-2 A 4.45,4, 21) Länsimäen koulu 2A 4.46,5, 22) Jokiniemen koulu 1B 4.59,9, Töölön ala-aste 2C DNS, Niipperin koulu 1B DNS, Karviaistien koulu DNS, Karamzinin koulu 2 C DNS, Maatullin ala-aste 1A DNS, Maatullin ala-aste 2A DNS, Pelimannin ala-aste 1E DNS, Snellmanin ala-aste 2A DNS, Snellmanin ala-aste 2B DNS, Martinkallion koulu 2B DNS, Maatullin ala-aste 1-2C DNS, Taivallahden peruskoulu 2A DNS, Koskelan ala-asteen koulu 2AB DNS. Erä 1: 1) Ruoholahden ala-asteen koulu 2C 4.14,9, 2) Pelimannin ala-aste 2F 4.16,3, 3) Katajanokan ala-aste 1-2lk 4.16,9, 4) Arabian peruskoulu 2A 4.19,2, 5) Siltamäen ala-aste 2 luokka 4.20,7, Niipperin koulu 1B DNS, Pelimannin ala-aste 1E DNS, Snellmanin ala-aste 2A DNS, Snellmanin ala-aste 2B DNS, Koskelan ala-asteen koulu 2AB DNS, Erä 2: 1) Auroran koulu 2A 4.06,2, 2) Karamzinin koulu 2A 4.06,5, 3) Hiidenkiven peruskoulu 1-2E 4.17,6, 4) Hansakallion koulu 2A 4.21,9, 5) Eestinkallion koulu 2M 4.28,4, 6) Länsimäen koulu 2B 4.32,7, 7) Länsimäen koulu 2A 4.46,5, 8) Jokiniemen koulu 1B 4.59,9, Karviaistien koulu DNS, Karamzinin koulu 2 C DNS, Maatullin ala-aste 1A DNS, Maatullin ala-aste 1-2C DNS, Erä 3: 1) Juvanpuiston koulu 2L 4.11,3, 2) Ymmerstan koulu 2A 4.17,0, 3) Nikinmäen koulu 2A 4.21,5, 4) Juvanpuiston koulu 2I 4.21,7, 5) Mikkolan koulu 2D 4.30,7, 6) Tähtiniityn koulu 1E 4.38,9, 7) Mikkelän koulu 1-2 B 4.39,8, 8) Mikkolan koulu 1D 4.40,2, 9) Mikkelän koulu 1-2 A 4.45,4, Töölön ala-aste 2C DNS, Maatullin ala-aste 2A DNS, Martinkallion koulu 2B DNS, Taivallahden peruskoulu 2A DNS.

3-4 lk 16 x 80 m: 1) Haagan peruskoulu 4A 3.26,4, 2) Taivallahden peruskoulu 4D 3.38,5, 3) Martinkallion koulu 4A 3.39,8, 4) Pukinmäen peruskoulu 3.40,2, 5) Päiväkummun koulu 4JT 3.41,2, 6) Ressun peruskoulu 3A 3.41,4, 7) Jokivarren koulu 4B 3.42,0, 8) Pelimannin ala-aste 4B 3.42,7, 9) Vartiokylän ala-aste 4B 3.43,0, 10) Ruoholahden ala-asteen koulu 4A 3.46,6, 11) Pakilan ala-aste 3A 3.47,5, 12) Juvanpuiston koulu 4P 3.47,5, 13) Ruusutorpan koulu 3S 3.48,8, 14) Vartiokylän ala-aste 4C 3.48,9, 15) Siltamäen ala-aste 4T 3.48,9, 16) Vantaan kansainvälinen koulu 4A 3.49,0, 17) Kartanonkosken koulu 4C 3.49,1, 18) Haagan peruskoulu 3A 3.49,3, 19) Kanniston koulu 3M 3.50,8, 20) Tähtiniityn koulu 4E 3.51,1, 21) Karamzinin koulu 4C 3.51,2, 22) Hansakallion koulu 4D 3.51,8, 23) Suutarilan ala-aste 4A 3.52,4, 24) Rekolanmäen koulu 4T 3.52,7, 25) Vartiokylän ala-aste 4A 3.52,9, 26) Kytöpuiston koulu 3D 3.53,3, 27) Vallilan ala-asteen koulu 4B 3.53,8, 28) Länsimäen koulu 4B 3.53,9, 29) Kanniston koulu 3T 3.54,1, 30) Vierumäen koulu 3D 3.54,3, 31) Taivallahden peruskoulu 4B 3.54,4, 32) Päiväkummun koulu 4S 3.54,7, 33) Töölön ala-aste 3C 3.55,3, 34) Meilahden ala-aste 4C 3.55,4, 35) Jalavapuiston koulu 3K 3.55,4, 36) Pitäjänmäen peruskoulu 4BC 3.55,6, 37) Kartanonkosken koulu 3D 3.56,1, 38) Pihlajamäen ala-aste 3A 3.57,2, 39) Katajanokan ala-aste 3-4lk 3.57,6, 40) Taivallahden peruskoulu 3C 3.57,8, 41) Niipperin koulu 3B 3.57,8, 42) Hansakallion koulu 4A 3.58,2, 43) Hämeenkylän koulu 3-4B 3.58,5, 44) Heteniityn ala-aste 3A 3.59,3, 45) Päivänkehrän koulu 3O 4.00,0, 46) Sakarinmäen koulu 3A 4.00,2, 47) Pitäjänmäen peruskoulu 4AC 4.00,4, 48) Siltamäen ala-aste 3J 4.01,0, 49) Soinisen koulu 4A 4.01,1, 50) Kanniston koulu 3S 4.01,2, 51) Soukankoulu 3B 4.01,7, 52) Iivisniemen koulu 3M 4.01,9, 53) Pihlajamäen ala-aste 3B 4.03,2, 54) Sakarinmäen koulu 4B 4.03,2, 55) Aleksis Kiven peruskoulu 4 luokka 4.05,4, 56) Veromäki 4CD 4.07,1, 57) Mikkelän koulu 3 luokka 4.08,0, 58) Koskelan ala-asteen koulu 4AB 4.08,8, 59) Rekolan koulu 3B 4.09,4, 60) Vantaan kansainvälinen koulu 3A 4.11,3, 61) Viertolan koulu 3A 4.11,3, 62) Ressun peruskoulu 3B 4.14,7, 63) Aleksis Kiven peruskoulu 3B 4.16,0, 64) Aleksis Kiven peruskoulu 3A 4.18,1, 65) Koskelan ala-asteen koulu 3AB 4.20,1, 66) Vantaan kansainvälinen koulu 4B 4.51,6, Auroran koulu 4A DNS, Kivimäen koulu 4A DNS, Kivimäen koulu 4B DNS, Kivimäen koulu 4C DNS, Töölön ala-aste 3A DNS, Kyröläinen koulu 4B DNS, Sakarinmäen koulu 3B DNS, Hämeenkylän koulu 3A DNS, Toppelundin koulu 3B DNS, Toppelundin koulu 4B DNS, Ruusutorpan koulu 3M DNS, Arabian peruskoulu 3D DNS, Meilahden ala-aste 4A DNS, Maatullin ala-aste 3A DNS, Maatullin ala-aste 3C DNS, Maatullin ala-aste 4C DNS, Kulosaaren ala-aste 4B DNS, Oulunkylän ala-aste 3C DNS, Pihlajamäen ala-aste 3C DNS, Hietakummun ala-aste 4B DNS, Itäkeskuksen peruskoulu 3A DNS, Itäkeskuksen peruskoulu 3B DNS, Itäkeskuksen peruskoulu 4C DNS, Aurinkolahden peruskoulu 4E DNS, Herttoniemenrannan ala-aste 4C DNS. Erä 1: 1) Haagan peruskoulu 4A 3.26,4, 2) Haagan peruskoulu 3A 3.49,3, 3) Karamzinin koulu 4C 3.51,2, 4) Hansakallion koulu 4D 3.51,8, 5) Hansakallion koulu 4A 3.58,2, 6) Hämeenkylän koulu 3-4B 3.58,5, 7) Heteniityn ala-aste 3A 3.59,3, 8) Iivisniemen koulu 3M 4.01,9, 9) Aleksis Kiven peruskoulu 4 luokka 4.05,4, 10) Aleksis Kiven peruskoulu 3B 4.16,0, 11) Aleksis Kiven peruskoulu 3A 4.18,1, Auroran koulu 4A DNS, Hämeenkylän koulu 3A DNS, Arabian peruskoulu 3D DNS, Hietakummun ala-aste 4B DNS, Itäkeskuksen peruskoulu 3A DNS, Aurinkolahden peruskoulu 4E DNS, Herttoniemenrannan ala-aste 4C DNS, Erä 2: 1) Jokivarren koulu 4B 3.42,0, 2) Juvanpuiston koulu 4P 3.47,5, 3) Kartanonkosken koulu 4C 3.49,1, 4) Kanniston koulu 3M 3.50,8, 5) Kytöpuiston koulu 3D 3.53,3, 6) Kanniston koulu 3T 3.54,1, 7) Jalavapuiston koulu 3K 3.55,4, 8) Kartanonkosken koulu 3D 3.56,1, 9) Katajanokan ala-aste 3-4lk 3.57,6, 10) Kanniston koulu 3S 4.01,2, 11) Koskelan ala-asteen koulu 4AB 4.08,8, 12) Koskelan ala-asteen koulu 3AB 4.20,1, Kivimäen koulu 4A DNS, Kivimäen koulu 4B DNS, Kivimäen koulu 4C DNS, Kyröläinen koulu 4B DNS, Kulosaaren ala-aste 4B DNS, Itäkeskuksen peruskoulu 3B DNS, Itäkeskuksen peruskoulu 4C DNS, Erä 3: 1) Martinkallion koulu 4A 3.39,8, 2) Pelimannin ala-aste 4B 3.42,7, 3) Pakilan ala-aste 3A 3.47,5, 4) Länsimäen koulu 4B 3.53,9, 5) Meilahden ala-aste 4C 3.55,4, 6) Pihlajamäen ala-aste 3A 3.57,2, 7) Niipperin koulu 3B 3.57,8, 8) Pitäjänmäen peruskoulu 4AC 4.00,4, 9) Pihlajamäen ala-aste 3B 4.03,2, 10) Mikkelän koulu 3 luokka 4.08,0, Meilahden ala-aste 4A DNS, Maatullin ala-aste 3A DNS, Maatullin ala-aste 3C DNS, Maatullin ala-aste 4C DNS, Oulunkylän ala-aste 3C DNS, Pihlajamäen ala-aste 3C DNS, Erä 4: 1) Pukinmäen peruskoulu 3.40,2, 2) Päiväkummun koulu 4JT 3.41,2, 3) Ressun peruskoulu 3A 3.41,4, 4) Ruoholahden ala-asteen koulu 4A 3.46,6, 5) Ruusutorpan koulu 3S 3.48,8, 6) Siltamäen ala-aste 4T 3.48,9, 7) Rekolanmäen koulu 4T 3.52,7, 8) Päiväkummun koulu 4S 3.54,7, 9) Pitäjänmäen peruskoulu 4BC 3.55,6, 10) Päivänkehrän koulu 3O 4.00,0, 11) Sakarinmäen koulu 3A 4.00,2, 12) Siltamäen ala-aste 3J 4.01,0, 13) Soinisen koulu 4A 4.01,1, 14) Soukankoulu 3B 4.01,7, 15) Sakarinmäen koulu 4B 4.03,2, 16) Rekolan koulu 3B 4.09,4, 17) Ressun peruskoulu 3B 4.14,7, Sakarinmäen koulu 3B DNS, Ruusutorpan koulu 3M DNS, Erä 5: 1) Taivallahden peruskoulu 4D 3.38,5, 2) Vartiokylän ala-aste 4B 3.43,0, 3) Vartiokylän ala-aste 4C 3.48,9, 4) Vantaan kansainvälinen koulu 4A 3.49,0, 5) Tähtiniityn koulu 4E 3.51,1, 6) Suutarilan ala-aste 4A 3.52,4, 7) Vartiokylän ala-aste 4A 3.52,9, 8) Vallilan ala-asteen koulu 4B 3.53,8, 9) Vierumäen koulu 3D 3.54,3, 10) Taivallahden peruskoulu 4B 3.54,4, 11) Töölön ala-aste 3C 3.55,3, 12) Taivallahden peruskoulu 3C 3.57,8, 13) Veromäki 4CD 4.07,1, 14) Vantaan kansainvälinen koulu 3A 4.11,3, 15) Viertolan koulu 3A 4.11,3, 16) Vantaan kansainvälinen koulu 4B 4.51,6, Töölön ala-aste 3A DNS, Toppelundin koulu 3B DNS, Toppelundin koulu 4B DNS.

5-6 lk 16 x 80 m: 1) Mikkolan koulu 6A 3.10,3, 2) Soukan koulu 6D 3.19,0, 3) Sepon koulu 6A 3.19,2, 3) Haagan peruskoulu 5A 3.19,2, 5) Pakilan ala-aste 6A 3.21,2, 6) Taivallahden peruskoulu 6A 3.21,3, 7) Päiväkehrän koulu 6A 3.23,4, 8) Pakankylän koulu 6A 3.24,1, 9) Torpparinmäen peruskoulu 6B 3.24,2, 10) Västersundoms skola 3.25,1, 11) Ruusuvuoren koulu 6A 3.25,4, 12) Meilahden ala-aste 5C 3.26,3, 13) Latokartanon peruskoulu Kevätpiippo 3.26,7, 14) Kallahden peruskoulu 6A 3.26,8, 15) Sepon koulu 6B 3.27,1, 16) Soukan koulu 6B 3.29,0, 17) Lauttasaaren ala-aste 6D 3.29,2, 18) Viertolan koulu 5A 3.29,8, 19) Taivallahden peruskoulu 5D 3.29,9, 20) Rekolan koulu 6A 3.30,2, 21) Käpylän peruskoulu 6A 3.30,4, 22) Oulunkylän ala-aste 6B 3.30,4, 23) Konalan koulu 6A 3.30,5, 24) Tuomelan koulu 6B 3.30,9, 25) Tähtiniityn koulu 5E 3.30,9, 26) Taavinkylän koulu 6B 3.31,2, 27) Siltamäen ala-aste 6H 3.31,4, 28) Saunalahden koulu 6C 3.31,7, 29) Pukinmäen peruskoulu 3.32,7, 30) Martinkallion koulu 6B 3.32,8, 31) Ymmerstan koulu 5A 3.32,9, 32) Taavinkylän koulu 5A 3.33,1, 33) Toppelundin koulu 5B 3.33,3, 34) Laajalahden koulu 6A 3.33,6, 35) Espoon kristillinen koulu 6M 3.33,7, 36) Taavinkylän koulu 5B 3.33,7, 37) Pakilan ala-aste 5A 3.33,7, 38) Laajalahden koulu 6B 3.33,8, 39) Postipuun koulu 6A 3.33,9, 40) Saunalahden koulu 6B 3.33,9, 41) Saunalahden koulu 6A 3.34,3, 42) Kalajärven koulu 5B 3.34,5, 43) Pelimannin ala-aste 6D 3.34,8, 44) Rekolan koulu 5B 3.35,1, 45) Simonkallion koulu 5H 3.35,9, 46) Soinisen koulu 6AB 3.36,2, 47) Ruoholahden ala-aste 5. luokka 3.36,5, 48) Postipuun koulu 5A 3.36,6, 49) Ruusutorpan koulu 5L 3.37,2, 50) Itäkeskuksen peruskoulu 6B 3.37,4, 51) Kalajärven koulu 5A 3.37,5, 52) Puotilan ala-aste 5A 3.38,0, 53) Katajanokan ala-aste 5-6lk 3.38,7, 54) Kallahden peruskoulu 5A 3.39,1, 55) Tuomelan koulu 6A 3.39,2, 56) Kytöpuiston koulu 6A 3.39,3, 57) Oulunkylän ala-aste 5E 3.39,4, 58) Simonkallion koulu 5M 3.39,5, 59) Käpylän peruskoulu 6CD 3.39,6, 60) Rekolanmäen koulu 6K 3.39,8, 61) Laajalahden koulu 5A 3.40,9, 62) Espoon kristillinen koulu 5 luokka 3.41,4, 63) Lauttasaaren ala-aste 5D 3.41,5, 64) Vierumäen koulu 5B 3.42,3, 65) Aurinkolahden peruskoulu 5B 3.42,5, 66) Käpylän peruskoulu 5A 3.42,8, 67) Vierumäen koulu 5K 3.43,6, 68) Veromäki 5B 3.43,7, 69) Pakankylän koulu 5A 3.44,1, 70) Siltamäen ala-aste 5. luokka 3.44,7, 71) Puotilan ala-aste 5C 3.45,3, 72) Puotilan ala-aste 5B 3.45,3, 73) Eestinkallion koulu 5A 3.46,5, 74) Soinisen koulu 5A 3.47,7, 75) Kallahden peruskoulu 6B 3.48,4, 76) Rekolanmäen koulu 5M 4.22,5, Niipperin koulu DNS, Auroran koulu 6A DNS, Mikkolan koulu 6C DNS, Ymmerstan koulu 5C DNS, Viertolan koulu 5D DNS, Maatullin koulu 5C DNS, Kulosaaren koulu 5A DNS, Kulosaaren koulu 5C DNS, Ruusuvuoren koulu 6B DNS, Ruusuvuoren koulu 6C DNS, Kaivokselan koulu 5A DNS, Maatullin ala-aste 5A DNS, Pelimannin ala-aste 5D DNS, Snellmanin ala-aste 5A DNS, Kulosaaren ala-aste 5B DNS, Käpylän peruskoulu 5DE DNS, Munkkiniemen ala-aste 5A DNS, Kannelmäen peruskoulu 6B DNS, Hiidenkiven peruskoulu 5A DNS, Latokartanon peruskoulu Rapsi DNS, Latokartanon peruskoulu Rypsi DNS, Herttoniemenrannan ala-aste 5A DNS, Herttoniemenrannan ala-aste 6A DNS, Herttoniemenrannan ala-aste 6C DNS, Latokartanon peruskoulu Pihlaja DNS, Maatullin koulua valmistava 4-6 DNS, Päiväkehrän koulu 6D DNS. Erä 1: 1) Haagan peruskoulu 5A 3.19,2, 2) Päiväkehrän koulu 6A 3.23,4, 3) Kallahden peruskoulu 6A 3.26,8, 4) Espoon kristillinen koulu 6M 3.33,7, 5) Kalajärven koulu 5B 3.34,5, 6) Itäkeskuksen peruskoulu 6B 3.37,4, 7) Kalajärven koulu 5A 3.37,5, 8) Katajanokan ala-aste 5-6lk 3.38,7, 9) Kallahden peruskoulu 5A 3.39,1, 10) Espoon kristillinen koulu 5 luokka 3.41,4, 11) Aurinkolahden peruskoulu 5B 3.42,5, 12) Eestinkallion koulu 5A 3.46,5, 13) Kallahden peruskoulu 6B 3.48,4, Auroran koulu 6A DNS, Kaivokselan koulu 5A DNS, Kannelmäen peruskoulu 6B DNS, Hiidenkiven peruskoulu 5A DNS, Herttoniemenrannan ala-aste 5A DNS, Herttoniemenrannan ala-aste 6A DNS, Herttoniemenrannan ala-aste 6C DNS, Erä 2: 1) Latokartanon peruskoulu Kevätpiippo 3.26,7, 2) Lauttasaaren ala-aste 6D 3.29,2, 3) Käpylän peruskoulu 6A 3.30,4, 4) Konalan koulu 6A 3.30,5, 5) Martinkallion koulu 6B 3.32,8, 6) Laajalahden koulu 6A 3.33,6, 7) Laajalahden koulu 6B 3.33,8, 8) Kytöpuiston koulu 6A 3.39,3, 9) Käpylän peruskoulu 6CD 3.39,6, 10) Laajalahden koulu 5A 3.40,9, 11) Lauttasaaren ala-aste 5D 3.41,5, 12) Käpylän peruskoulu 5A 3.42,8, Maatullin koulu 5C DNS, Kulosaaren koulu 5A DNS, Kulosaaren koulu 5C DNS, Maatullin ala-aste 5A DNS, Kulosaaren ala-aste 5B DNS, Käpylän peruskoulu 5DE DNS, Latokartanon peruskoulu Rapsi DNS, Latokartanon peruskoulu Rypsi DNS, Latokartanon peruskoulu Pihlaja DNS, Maatullin koulua valmistava 4-6 DNS, Erä 3: 1) Mikkolan koulu 6A 3.10,3, 2) Pakilan ala-aste 6A 3.21,2, 3) Pakankylän koulu 6A 3.24,1, 4) Meilahden ala-aste 5C 3.26,3, 5) Oulunkylän ala-aste 6B 3.30,4, 6) Pukinmäen peruskoulu 3.32,7, 7) Pakilan ala-aste 5A 3.33,7, 8) Postipuun koulu 6A 3.33,9, 9) Pelimannin ala-aste 6D 3.34,8, 10) Rekolan koulu 5B 3.35,1, 11) Postipuun koulu 5A 3.36,6, 12) Puotilan ala-aste 5A 3.38,0, 13) Oulunkylän ala-aste 5E 3.39,4, 14) Pakankylän koulu 5A 3.44,1, 15) Puotilan ala-aste 5C 3.45,3, 16) Puotilan ala-aste 5B 3.45,3, Niipperin koulu DNS, Mikkolan koulu 6C DNS, Pelimannin ala-aste 5D DNS, Munkkiniemen ala-aste 5A DNS, Erä 4: 1) Sepon koulu 6A 3.19,2, 2) Ruusuvuoren koulu 6A 3.25,4, 3) Sepon koulu 6B 3.27,1, 4) Rekolan koulu 6A 3.30,2, 5) Siltamäen ala-aste 6H 3.31,4, 6) Saunalahden koulu 6C 3.31,7, 7) Saunalahden koulu 6B 3.33,9, 8) Saunalahden koulu 6A 3.34,3, 9) Simonkallion koulu 5H 3.35,9, 10) Soinisen koulu 6AB 3.36,2, 11) Ruoholahden ala-aste 5. luokka 3.36,5, 12) Ruusutorpan koulu 5L 3.37,2, 13) Simonkallion koulu 5M 3.39,5, 14) Rekolanmäen koulu 6K 3.39,8, 15) Siltamäen ala-aste 5. luokka 3.44,7, 16) Soinisen koulu 5A 3.47,7, 17) Rekolanmäen koulu 5M 4.22,5, Ruusuvuoren koulu 6B DNS, Ruusuvuoren koulu 6C DNS, Snellmanin ala-aste 5A DNS, Erä 5: 1) Soukan koulu 6D 3.19,0, 2) Taivallahden peruskoulu 6A 3.21,3, 3) Torpparinmäen peruskoulu 6B 3.24,2, 4) Västersundoms skola 3.25,1, 5) Soukan koulu 6B 3.29,0, 6) Viertolan koulu 5A 3.29,8, 7) Taivallahden peruskoulu 5D 3.29,9, 8) Tuomelan koulu 6B 3.30,9, 9) Tähtiniityn koulu 5E 3.30,9, 10) Taavinkylän koulu 6B 3.31,2, 11) Ymmerstan koulu 5A 3.32,9, 12) Taavinkylän koulu 5A 3.33,1, 13) Toppelundin koulu 5B 3.33,3, 14) Taavinkylän koulu 5B 3.33,7, 15) Tuomelan koulu 6A 3.39,2, 16) Vierumäen koulu 5B 3.42,3, 17) Vierumäen koulu 5K 3.43,6, 18) Veromäki 5B 3.43,7, Ymmerstan koulu 5C DNS, Viertolan koulu 5D DNS, Päiväkehrän koulu 6D DNS.

7-9 lk 16 x 80 m: 1) Leppävaaran koulu 9C 2.53,5, 2) Meilahden yläaste 9 valinnainen 2.55,5, 3) PHYK 9F 2.55,9, 4) Koivukylän koulu 9A 3.00,6, 5) Martinkallion koulu 8B 3.01,2, 6) Töölön yhteiskoulu 9B 3.03,9, 7) Meilahden yläaste 8 valinnainen 3.06,6, 8) Leppävaaran koulu 9B 3.09,1, 9) Töölön yhteiskoulu 3.09,8, 10) Yhtenäiskoulu 8AB 3.11,0, 11) Olarin koulu 9D 3.11,4, 12) Ressun peruskoulu 8B 3.13,0, 13) Suutarilan koulu 8C 3.13,0, 14) Yhtenäiskoulu 7/9A 3.14,1, 15) Oulunkylän yhteiskoulu 7E 3.14,2, 16) Olarin koulu 9E 3.14,7, 17) Hiidenkiven koulu 8C 3.16,4, 18) Kalajärven koulu 8D 3.16,5, 19) Kallahden peruskoulu 8B 3.17,2, 20) Olarin koulu 8D 3.17,3, 21) Suomalais-venäläinen koulu 9B 3.17,7, 22) Veromäki 8C 3.18,9, 23) Espoon kristillinen koulu 8 luokka 3.19,1, 24) Kartanonkosken koulu 8B 3.19,2, 25) Pitäjänmäen peruskoulu 8A 3.19,6, 26) Ressun peruskoulu 7A 3.19,7, 27) Kilterin koulu 9A 3.20,4, 28) Suomalais-venäläinen koulu 3.20,5, 29) Aurinkolahden peruskoulu 9E 3.21,4, 30) Jakomäen peruskoulu 8AB 3.22,8, 31) Hämeenkylän koulu 7E 3.23,2, 32) Kilterin koulu 8A 3.24,6, 33) Ruusutorpan koulu 9ET 3.25,9, 34) Hämeenkylän koulu 7M 3.28,0, 35) Suutarilan yläaste 8D 3.30,8, 36) Jokiniemen koulu 7D 3.36,4, Korson koulu 9E DNS, Korson koulu 9F DNS, Korson koulu 9G DNS, Kilterin koulu 9E DNS, Koivukylän koulu 8A DNS, Koivukylän koulu 9B DNS, Leppävaaran koulu 9A DNS, Leppävaaran koulu 9D DNS, Suutarilan yläaste 8E DNS, Pukinmäen peruskoulu 7 DNS, Vartiokylän yläaste 8C DNS, Vartiokylän yläaste 8D DNS, Puistolan peruskoulu 9A DNS, Puistolan peruskoulu 9B DNS, Kannelmäen peruskoulu 7A DNS, Kannelmäen peruskoulu 9C DNS, Kannelmäen peruskoulu 8D DNS, Ylä-Malmin peruskoulu 8CG DNS, Ylä-Malmin peruskoulu 9CD DNS, Hämeenkylän valmistava7-9 DNS, Kulosaaren yhteiskoulu 9K DNS, Vesalan yläasteen koulu 7B DNS, Vesalan yläasteen koulu 7D DNS, Vesalan yläasteen koulu 9G DNS, Itäkeskuksen peruskoulu 7-9 DNS, Suomalais-venäläinen koulu 9C DNS. Erä 1: 1) Koivukylän koulu 9A 3.00,6, 2) Hiidenkiven koulu 8C 3.16,4, 3) Kalajärven koulu 8D 3.16,5, 4) Kallahden peruskoulu 8B 3.17,2, 5) Espoon kristillinen koulu 8 luokka 3.19,1, 6) Kartanonkosken koulu 8B 3.19,2, 7) Kilterin koulu 9A 3.20,4, 8) Aurinkolahden peruskoulu 9E 3.21,4, 9) Jakomäen peruskoulu 8AB 3.22,8, 10) Hämeenkylän koulu 7E 3.23,2, 11) Kilterin koulu 8A 3.24,6, 12) Hämeenkylän koulu 7M 3.28,0, 13) Jokiniemen koulu 7D 3.36,4, Kilterin koulu 9E DNS, Koivukylän koulu 8A DNS, Koivukylän koulu 9B DNS, Kannelmäen peruskoulu 7A DNS, Kannelmäen peruskoulu 9C DNS, Kannelmäen peruskoulu 8D DNS, Hämeenkylän valmistava7-9 DNS, Itäkeskuksen peruskoulu 7-9 DNS, Erä 2: 1) Leppävaaran koulu 9C 2.53,5, 2) Meilahden yläaste 9 valinnainen 2.55,5, 3) PHYK 9F 2.55,9, 4) Martinkallion koulu 8B 3.01,2, 5) Meilahden yläaste 8 valinnainen 3.06,6, 6) Leppävaaran koulu 9B 3.09,1, 7) Olarin koulu 9D 3.11,4, 8) Oulunkylän yhteiskoulu 7E 3.14,2, 9) Olarin koulu 9E 3.14,7, 10) Olarin koulu 8D 3.17,3, 11) Pitäjänmäen peruskoulu 8A 3.19,6, Korson koulu 9E DNS, Korson koulu 9F DNS, Korson koulu 9G DNS, Leppävaaran koulu 9A DNS, Leppävaaran koulu 9D DNS, Puistolan peruskoulu 9A DNS, Puistolan peruskoulu 9B DNS, Kulosaaren yhteiskoulu 9K DNS, Erä 3: 1) Töölön yhteiskoulu 9B 3.03,9, 2) Töölön yhteiskoulu 3.09,8, 3) Yhtenäiskoulu 8AB 3.11,0, 4) Ressun peruskoulu 8B 3.13,0, 5) Suutarilan koulu 8C 3.13,0, 6) Yhtenäiskoulu 7/9A 3.14,1, 7) Suomalais-venäläinen koulu 9B 3.17,7, 8) Veromäki 8C 3.18,9, 9) Ressun peruskoulu 7A 3.19,7, 10) Suomalais-venäläinen koulu 3.20,5, 11) Ruusutorpan koulu 9ET 3.25,9, 12) Suutarilan yläaste 8D 3.30,8, Suutarilan yläaste 8E DNS, Pukinmäen peruskoulu 7 DNS, Vartiokylän yläaste 8C DNS, Vartiokylän yläaste 8D DNS, Ylä-Malmin peruskoulu 8CG DNS, Ylä-Malmin peruskoulu 9CD DNS, Vesalan yläasteen koulu 7B DNS, Vesalan yläasteen koulu 7D DNS, Vesalan yläasteen koulu 9G DNS, Suomalais-venäläinen koulu 9C DNS.

Liikkuva Koulu 2015 - Sukkulaviestit
Sonera stadion
8.9.2015

TULOKSET

1-2 lk 16 x 80 m

1. Auroran koulu 2A 4.06,2
2. Karamzinin koulu 2A 4.06,5
3. Juvanpuiston koulu 2L 4.11,3
4. Ruoholahden ala-asteen koulu 2C 4.14,9
5. Pelimannin ala-aste 2F 4.16,3
6. Katajanokan ala-aste 1-2lk 4.16,9
7. Ymmerstan koulu 2A 4.17,0
8. Hiidenkiven peruskoulu 1-2E 4.17,6
9. Arabian peruskoulu 2A 4.19,2
10. Siltamäen ala-aste 2 luokka 4.20,7
11. Nikinmäen koulu 2A 4.21,5
12. Juvanpuiston koulu 2I 4.21,7
13. Hansakallion koulu 2A 4.21,9
14. Eestinkallion koulu 2M 4.28,4
15. Mikkolan koulu 2D 4.30,7
16. Länsimäen koulu 2B 4.32,7
17. Tähtiniityn koulu 1E 4.38,9
18. Mikkelän koulu 1-2 B 4.39,8
19. Mikkolan koulu 1D 4.40,2
20. Mikkelän koulu 1-2 A 4.45,4
21. Länsimäen koulu 2A 4.46,5
22. Jokiniemen koulu 1B 4.59,9
Töölön ala-aste 2C DNS
Niipperin koulu 1B DNS
Karviaistien koulu DNS
Karamzinin koulu 2 C DNS
Maatullin ala-aste 1A DNS
Maatullin ala-aste 2A DNS
Pelimannin ala-aste 1E DNS
Snellmanin ala-aste 2A DNS
Snellmanin ala-aste 2B DNS
Martinkallion koulu 2B DNS
Maatullin ala-aste 1-2C DNS
Taivallahden peruskoulu 2A DNS
Koskelan ala-asteen koulu 2AB DNS

Erä 1

1. Ruoholahden ala-asteen koulu 2C 4.14,9
2. Pelimannin ala-aste 2F 4.16,3
3. Katajanokan ala-aste 1-2lk 4.16,9
4. Arabian peruskoulu 2A 4.19,2
5. Siltamäen ala-aste 2 luokka 4.20,7
Niipperin koulu 1B DNS
Pelimannin ala-aste 1E DNS
Snellmanin ala-aste 2A DNS
Snellmanin ala-aste 2B DNS
Koskelan ala-asteen koulu 2AB DNS

Erä 2

1. Auroran koulu 2A 4.06,2
2. Karamzinin koulu 2A 4.06,5
3. Hiidenkiven peruskoulu 1-2E 4.17,6
4. Hansakallion koulu 2A 4.21,9
5. Eestinkallion koulu 2M 4.28,4
6. Länsimäen koulu 2B 4.32,7
7. Länsimäen koulu 2A 4.46,5
8. Jokiniemen koulu 1B 4.59,9
Karviaistien koulu DNS
Karamzinin koulu 2 C DNS
Maatullin ala-aste 1A DNS
Maatullin ala-aste 1-2C DNS

Erä 3

1. Juvanpuiston koulu 2L 4.11,3
2. Ymmerstan koulu 2A 4.17,0
3. Nikinmäen koulu 2A 4.21,5
4. Juvanpuiston koulu 2I 4.21,7
5. Mikkolan koulu 2D 4.30,7
6. Tähtiniityn koulu 1E 4.38,9
7. Mikkelän koulu 1-2 B 4.39,8
8. Mikkolan koulu 1D 4.40,2
9. Mikkelän koulu 1-2 A 4.45,4
Töölön ala-aste 2C DNS
Maatullin ala-aste 2A DNS
Martinkallion koulu 2B DNS
Taivallahden peruskoulu 2A DNS

3-4 lk 16 x 80 m

1. Haagan peruskoulu 4A 3.26,4
2. Taivallahden peruskoulu 4D 3.38,5
3. Martinkallion koulu 4A 3.39,8
4. Pukinmäen peruskoulu 3.40,2
5. Päiväkummun koulu 4JT 3.41,2
6. Ressun peruskoulu 3A 3.41,4
7. Jokivarren koulu 4B 3.42,0
8. Pelimannin ala-aste 4B 3.42,7
9. Vartiokylän ala-aste 4B 3.43,0
10. Ruoholahden ala-asteen koulu 4A 3.46,6
11. Pakilan ala-aste 3A 3.47,5
12. Juvanpuiston koulu 4P 3.47,5
13. Ruusutorpan koulu 3S 3.48,8
14. Vartiokylän ala-aste 4C 3.48,9
15. Siltamäen ala-aste 4T 3.48,9
16. Vantaan kansainvälinen koulu 4A 3.49,0
17. Kartanonkosken koulu 4C 3.49,1
18. Haagan peruskoulu 3A 3.49,3
19. Kanniston koulu 3M 3.50,8
20. Tähtiniityn koulu 4E 3.51,1
21. Karamzinin koulu 4C 3.51,2
22. Hansakallion koulu 4D 3.51,8
23. Suutarilan ala-aste 4A 3.52,4
24. Rekolanmäen koulu 4T 3.52,7
25. Vartiokylän ala-aste 4A 3.52,9
26. Kytöpuiston koulu 3D 3.53,3
27. Vallilan ala-asteen koulu 4B 3.53,8
28. Länsimäen koulu 4B 3.53,9
29. Kanniston koulu 3T 3.54,1
30. Vierumäen koulu 3D 3.54,3
31. Taivallahden peruskoulu 4B 3.54,4
32. Päiväkummun koulu 4S 3.54,7
33. Töölön ala-aste 3C 3.55,3
34. Meilahden ala-aste 4C 3.55,4
35. Jalavapuiston koulu 3K 3.55,4
36. Pitäjänmäen peruskoulu 4BC 3.55,6
37. Kartanonkosken koulu 3D 3.56,1
38. Pihlajamäen ala-aste 3A 3.57,2
39. Katajanokan ala-aste 3-4lk 3.57,6
40. Taivallahden peruskoulu 3C 3.57,8
41. Niipperin koulu 3B 3.57,8
42. Hansakallion koulu 4A 3.58,2
43. Hämeenkylän koulu 3-4B 3.58,5
44. Heteniityn ala-aste 3A 3.59,3
45. Päivänkehrän koulu 3O 4.00,0
46. Sakarinmäen koulu 3A 4.00,2
47. Pitäjänmäen peruskoulu 4AC 4.00,4
48. Siltamäen ala-aste 3J 4.01,0
49. Soinisen koulu 4A 4.01,1
50. Kanniston koulu 3S 4.01,2
51. Soukankoulu 3B 4.01,7
52. Iivisniemen koulu 3M 4.01,9
53. Pihlajamäen ala-aste 3B 4.03,2
54. Sakarinmäen koulu 4B 4.03,2
55. Aleksis Kiven peruskoulu 4 luokka 4.05,4
56. Veromäki 4CD 4.07,1
57. Mikkelän koulu 3 luokka 4.08,0
58. Koskelan ala-asteen koulu 4AB 4.08,8
59. Rekolan koulu 3B 4.09,4
60. Vantaan kansainvälinen koulu 3A 4.11,3
61. Viertolan koulu 3A 4.11,3
62. Ressun peruskoulu 3B 4.14,7
63. Aleksis Kiven peruskoulu 3B 4.16,0
64. Aleksis Kiven peruskoulu 3A 4.18,1
65. Koskelan ala-asteen koulu 3AB 4.20,1
66. Vantaan kansainvälinen koulu 4B 4.51,6
Auroran koulu 4A DNS
Kivimäen koulu 4A DNS
Kivimäen koulu 4B DNS
Kivimäen koulu 4C DNS
Töölön ala-aste 3A DNS
Kyröläinen koulu 4B DNS
Sakarinmäen koulu 3B DNS
Hämeenkylän koulu 3A DNS
Toppelundin koulu 3B DNS
Toppelundin koulu 4B DNS
Ruusutorpan koulu 3M DNS
Arabian peruskoulu 3D DNS
Meilahden ala-aste 4A DNS
Maatullin ala-aste 3A DNS
Maatullin ala-aste 3C DNS
Maatullin ala-aste 4C DNS
Kulosaaren ala-aste 4B DNS
Oulunkylän ala-aste 3C DNS
Pihlajamäen ala-aste 3C DNS
Hietakummun ala-aste 4B DNS
Itäkeskuksen peruskoulu 3A DNS
Itäkeskuksen peruskoulu 3B DNS
Itäkeskuksen peruskoulu 4C DNS
Aurinkolahden peruskoulu 4E DNS
Herttoniemenrannan ala-aste 4C DNS

Erä 1

1. Haagan peruskoulu 4A 3.26,4
2. Haagan peruskoulu 3A 3.49,3
3. Karamzinin koulu 4C 3.51,2
4. Hansakallion koulu 4D 3.51,8
5. Hansakallion koulu 4A 3.58,2
6. Hämeenkylän koulu 3-4B 3.58,5
7. Heteniityn ala-aste 3A 3.59,3
8. Iivisniemen koulu 3M 4.01,9
9. Aleksis Kiven peruskoulu 4 luokka 4.05,4
10. Aleksis Kiven peruskoulu 3B 4.16,0
11. Aleksis Kiven peruskoulu 3A 4.18,1
Auroran koulu 4A DNS
Hämeenkylän koulu 3A DNS
Arabian peruskoulu 3D DNS
Hietakummun ala-aste 4B DNS
Itäkeskuksen peruskoulu 3A DNS
Aurinkolahden peruskoulu 4E DNS
Herttoniemenrannan ala-aste 4C DNS

Erä 2

1. Jokivarren koulu 4B 3.42,0
2. Juvanpuiston koulu 4P 3.47,5
3. Kartanonkosken koulu 4C 3.49,1
4. Kanniston koulu 3M 3.50,8
5. Kytöpuiston koulu 3D 3.53,3
6. Kanniston koulu 3T 3.54,1
7. Jalavapuiston koulu 3K 3.55,4
8. Kartanonkosken koulu 3D 3.56,1
9. Katajanokan ala-aste 3-4lk 3.57,6
10. Kanniston koulu 3S 4.01,2
11. Koskelan ala-asteen koulu 4AB 4.08,8
12. Koskelan ala-asteen koulu 3AB 4.20,1
Kivimäen koulu 4A DNS
Kivimäen koulu 4B DNS
Kivimäen koulu 4C DNS
Kyröläinen koulu 4B DNS
Kulosaaren ala-aste 4B DNS
Itäkeskuksen peruskoulu 3B DNS
Itäkeskuksen peruskoulu 4C DNS

Erä 3

1. Martinkallion koulu 4A 3.39,8
2. Pelimannin ala-aste 4B 3.42,7
3. Pakilan ala-aste 3A 3.47,5
4. Länsimäen koulu 4B 3.53,9
5. Meilahden ala-aste 4C 3.55,4
6. Pihlajamäen ala-aste 3A 3.57,2
7. Niipperin koulu 3B 3.57,8
8. Pitäjänmäen peruskoulu 4AC 4.00,4
9. Pihlajamäen ala-aste 3B 4.03,2
10. Mikkelän koulu 3 luokka 4.08,0
Meilahden ala-aste 4A DNS
Maatullin ala-aste 3A DNS
Maatullin ala-aste 3C DNS
Maatullin ala-aste 4C DNS
Oulunkylän ala-aste 3C DNS
Pihlajamäen ala-aste 3C DNS

Erä 4

1. Pukinmäen peruskoulu 3.40,2
2. Päiväkummun koulu 4JT 3.41,2
3. Ressun peruskoulu 3A 3.41,4
4. Ruoholahden ala-asteen koulu 4A 3.46,6
5. Ruusutorpan koulu 3S 3.48,8
6. Siltamäen ala-aste 4T 3.48,9
7. Rekolanmäen koulu 4T 3.52,7
8. Päiväkummun koulu 4S 3.54,7
9. Pitäjänmäen peruskoulu 4BC 3.55,6
10. Päivänkehrän koulu 3O 4.00,0
11. Sakarinmäen koulu 3A 4.00,2
12. Siltamäen ala-aste 3J 4.01,0
13. Soinisen koulu 4A 4.01,1
14. Soukankoulu 3B 4.01,7
15. Sakarinmäen koulu 4B 4.03,2
16. Rekolan koulu 3B 4.09,4
17. Ressun peruskoulu 3B 4.14,7
Sakarinmäen koulu 3B DNS
Ruusutorpan koulu 3M DNS

Erä 5

1. Taivallahden peruskoulu 4D 3.38,5
2. Vartiokylän ala-aste 4B 3.43,0
3. Vartiokylän ala-aste 4C 3.48,9
4. Vantaan kansainvälinen koulu 4A 3.49,0
5. Tähtiniityn koulu 4E 3.51,1
6. Suutarilan ala-aste 4A 3.52,4
7. Vartiokylän ala-aste 4A 3.52,9
8. Vallilan ala-asteen koulu 4B 3.53,8
9. Vierumäen koulu 3D 3.54,3
10. Taivallahden peruskoulu 4B 3.54,4
11. Töölön ala-aste 3C 3.55,3
12. Taivallahden peruskoulu 3C 3.57,8
13. Veromäki 4CD 4.07,1
14. Vantaan kansainvälinen koulu 3A 4.11,3
15. Viertolan koulu 3A 4.11,3
16. Vantaan kansainvälinen koulu 4B 4.51,6
Töölön ala-aste 3A DNS
Toppelundin koulu 3B DNS
Toppelundin koulu 4B DNS

5-6 lk 16 x 80 m

1. Mikkolan koulu 6A 3.10,3
2. Soukan koulu 6D 3.19,0
3. Sepon koulu 6A 3.19,2
3. Haagan peruskoulu 5A 3.19,2
5. Pakilan ala-aste 6A 3.21,2
6. Taivallahden peruskoulu 6A 3.21,3
7. Päiväkehrän koulu 6A 3.23,4
8. Pakankylän koulu 6A 3.24,1
9. Torpparinmäen peruskoulu 6B 3.24,2
10. Västersundoms skola 3.25,1
11. Ruusuvuoren koulu 6A 3.25,4
12. Meilahden ala-aste 5C 3.26,3
13. Latokartanon peruskoulu Kevätpiippo 3.26,7
14. Kallahden peruskoulu 6A 3.26,8
15. Sepon koulu 6B 3.27,1
16. Soukan koulu 6B 3.29,0
17. Lauttasaaren ala-aste 6D 3.29,2
18. Viertolan koulu 5A 3.29,8
19. Taivallahden peruskoulu 5D 3.29,9
20. Rekolan koulu 6A 3.30,2
21. Käpylän peruskoulu 6A 3.30,4
22. Oulunkylän ala-aste 6B 3.30,4
23. Konalan koulu 6A 3.30,5
24. Tuomelan koulu 6B 3.30,9
25. Tähtiniityn koulu 5E 3.30,9
26. Taavinkylän koulu 6B 3.31,2
27. Siltamäen ala-aste 6H 3.31,4
28. Saunalahden koulu 6C 3.31,7
29. Pukinmäen peruskoulu 3.32,7
30. Martinkallion koulu 6B 3.32,8
31. Ymmerstan koulu 5A 3.32,9
32. Taavinkylän koulu 5A 3.33,1
33. Toppelundin koulu 5B 3.33,3
34. Laajalahden koulu 6A 3.33,6
35. Espoon kristillinen koulu 6M 3.33,7
36. Taavinkylän koulu 5B 3.33,7
37. Pakilan ala-aste 5A 3.33,7
38. Laajalahden koulu 6B 3.33,8
39. Postipuun koulu 6A 3.33,9
40. Saunalahden koulu 6B 3.33,9
41. Saunalahden koulu 6A 3.34,3
42. Kalajärven koulu 5B 3.34,5
43. Pelimannin ala-aste 6D 3.34,8
44. Rekolan koulu 5B 3.35,1
45. Simonkallion koulu 5H 3.35,9
46. Soinisen koulu 6AB 3.36,2
47. Ruoholahden ala-aste 5. luokka 3.36,5
48. Postipuun koulu 5A 3.36,6
49. Ruusutorpan koulu 5L 3.37,2
50. Itäkeskuksen peruskoulu 6B 3.37,4
51. Kalajärven koulu 5A 3.37,5
52. Puotilan ala-aste 5A 3.38,0
53. Katajanokan ala-aste 5-6lk 3.38,7
54. Kallahden peruskoulu 5A 3.39,1
55. Tuomelan koulu 6A 3.39,2
56. Kytöpuiston koulu 6A 3.39,3
57. Oulunkylän ala-aste 5E 3.39,4
58. Simonkallion koulu 5M 3.39,5
59. Käpylän peruskoulu 6CD 3.39,6
60. Rekolanmäen koulu 6K 3.39,8
61. Laajalahden koulu 5A 3.40,9
62. Espoon kristillinen koulu 5 luokka 3.41,4
63. Lauttasaaren ala-aste 5D 3.41,5
64. Vierumäen koulu 5B 3.42,3
65. Aurinkolahden peruskoulu 5B 3.42,5
66. Käpylän peruskoulu 5A 3.42,8
67. Vierumäen koulu 5K 3.43,6
68. Veromäki 5B 3.43,7
69. Pakankylän koulu 5A 3.44,1
70. Siltamäen ala-aste 5. luokka 3.44,7
71. Puotilan ala-aste 5C 3.45,3
72. Puotilan ala-aste 5B 3.45,3
73. Eestinkallion koulu 5A 3.46,5
74. Soinisen koulu 5A 3.47,7
75. Kallahden peruskoulu 6B 3.48,4
76. Rekolanmäen koulu 5M 4.22,5
Niipperin koulu DNS
Auroran koulu 6A DNS
Mikkolan koulu 6C DNS
Ymmerstan koulu 5C DNS
Viertolan koulu 5D DNS
Maatullin koulu 5C DNS
Kulosaaren koulu 5A DNS
Kulosaaren koulu 5C DNS
Ruusuvuoren koulu 6B DNS
Ruusuvuoren koulu 6C DNS
Kaivokselan koulu 5A DNS
Maatullin ala-aste 5A DNS
Pelimannin ala-aste 5D DNS
Snellmanin ala-aste 5A DNS
Kulosaaren ala-aste 5B DNS
Käpylän peruskoulu 5DE DNS
Munkkiniemen ala-aste 5A DNS
Kannelmäen peruskoulu 6B DNS
Hiidenkiven peruskoulu 5A DNS
Latokartanon peruskoulu Rapsi DNS
Latokartanon peruskoulu Rypsi DNS
Herttoniemenrannan ala-aste 5A DNS
Herttoniemenrannan ala-aste 6A DNS
Herttoniemenrannan ala-aste 6C DNS
Latokartanon peruskoulu Pihlaja DNS
Maatullin koulua valmistava 4-6 DNS
Päiväkehrän koulu 6D DNS

Erä 1

1. Haagan peruskoulu 5A 3.19,2
2. Päiväkehrän koulu 6A 3.23,4
3. Kallahden peruskoulu 6A 3.26,8
4. Espoon kristillinen koulu 6M 3.33,7
5. Kalajärven koulu 5B 3.34,5
6. Itäkeskuksen peruskoulu 6B 3.37,4
7. Kalajärven koulu 5A 3.37,5
8. Katajanokan ala-aste 5-6lk 3.38,7
9. Kallahden peruskoulu 5A 3.39,1
10. Espoon kristillinen koulu 5 luokka 3.41,4
11. Aurinkolahden peruskoulu 5B 3.42,5
12. Eestinkallion koulu 5A 3.46,5
13. Kallahden peruskoulu 6B 3.48,4
Auroran koulu 6A DNS
Kaivokselan koulu 5A DNS
Kannelmäen peruskoulu 6B DNS
Hiidenkiven peruskoulu 5A DNS
Herttoniemenrannan ala-aste 5A DNS
Herttoniemenrannan ala-aste 6A DNS
Herttoniemenrannan ala-aste 6C DNS

Erä 2

1. Latokartanon peruskoulu Kevätpiippo 3.26,7
2. Lauttasaaren ala-aste 6D 3.29,2
3. Käpylän peruskoulu 6A 3.30,4
4. Konalan koulu 6A 3.30,5
5. Martinkallion koulu 6B 3.32,8
6. Laajalahden koulu 6A 3.33,6
7. Laajalahden koulu 6B 3.33,8
8. Kytöpuiston koulu 6A 3.39,3
9. Käpylän peruskoulu 6CD 3.39,6
10. Laajalahden koulu 5A 3.40,9
11. Lauttasaaren ala-aste 5D 3.41,5
12. Käpylän peruskoulu 5A 3.42,8
Maatullin koulu 5C DNS
Kulosaaren koulu 5A DNS
Kulosaaren koulu 5C DNS
Maatullin ala-aste 5A DNS
Kulosaaren ala-aste 5B DNS
Käpylän peruskoulu 5DE DNS
Latokartanon peruskoulu Rapsi DNS
Latokartanon peruskoulu Rypsi DNS
Latokartanon peruskoulu Pihlaja DNS
Maatullin koulua valmistava 4-6 DNS

Erä 3

1. Mikkolan koulu 6A 3.10,3
2. Pakilan ala-aste 6A 3.21,2
3. Pakankylän koulu 6A 3.24,1
4. Meilahden ala-aste 5C 3.26,3
5. Oulunkylän ala-aste 6B 3.30,4
6. Pukinmäen peruskoulu 3.32,7
7. Pakilan ala-aste 5A 3.33,7
8. Postipuun koulu 6A 3.33,9
9. Pelimannin ala-aste 6D 3.34,8
10. Rekolan koulu 5B 3.35,1
11. Postipuun koulu 5A 3.36,6
12. Puotilan ala-aste 5A 3.38,0
13. Oulunkylän ala-aste 5E 3.39,4
14. Pakankylän koulu 5A 3.44,1
15. Puotilan ala-aste 5C 3.45,3
16. Puotilan ala-aste 5B 3.45,3
Niipperin koulu DNS
Mikkolan koulu 6C DNS
Pelimannin ala-aste 5D DNS
Munkkiniemen ala-aste 5A DNS

Erä 4

1. Sepon koulu 6A 3.19,2
2. Ruusuvuoren koulu 6A 3.25,4
3. Sepon koulu 6B 3.27,1
4. Rekolan koulu 6A 3.30,2
5. Siltamäen ala-aste 6H 3.31,4
6. Saunalahden koulu 6C 3.31,7
7. Saunalahden koulu 6B 3.33,9
8. Saunalahden koulu 6A 3.34,3
9. Simonkallion koulu 5H 3.35,9
10. Soinisen koulu 6AB 3.36,2
11. Ruoholahden ala-aste 5. luokka 3.36,5
12. Ruusutorpan koulu 5L 3.37,2
13. Simonkallion koulu 5M 3.39,5
14. Rekolanmäen koulu 6K 3.39,8
15. Siltamäen ala-aste 5. luokka 3.44,7
16. Soinisen koulu 5A 3.47,7
17. Rekolanmäen koulu 5M 4.22,5
Ruusuvuoren koulu 6B DNS
Ruusuvuoren koulu 6C DNS
Snellmanin ala-aste 5A DNS

Erä 5

1. Soukan koulu 6D 3.19,0
2. Taivallahden peruskoulu 6A 3.21,3
3. Torpparinmäen peruskoulu 6B 3.24,2
4. Västersundoms skola 3.25,1
5. Soukan koulu 6B 3.29,0
6. Viertolan koulu 5A 3.29,8
7. Taivallahden peruskoulu 5D 3.29,9
8. Tuomelan koulu 6B 3.30,9
9. Tähtiniityn koulu 5E 3.30,9
10. Taavinkylän koulu 6B 3.31,2
11. Ymmerstan koulu 5A 3.32,9
12. Taavinkylän koulu 5A 3.33,1
13. Toppelundin koulu 5B 3.33,3
14. Taavinkylän koulu 5B 3.33,7
15. Tuomelan koulu 6A 3.39,2
16. Vierumäen koulu 5B 3.42,3
17. Vierumäen koulu 5K 3.43,6
18. Veromäki 5B 3.43,7
Ymmerstan koulu 5C DNS
Viertolan koulu 5D DNS
Päiväkehrän koulu 6D DNS

7-9 lk 16 x 80 m

1. Leppävaaran koulu 9C 2.53,5
2. Meilahden yläaste 9 valinnainen 2.55,5
3. PHYK 9F 2.55,9
4. Koivukylän koulu 9A 3.00,6
5. Martinkallion koulu 8B 3.01,2
6. Töölön yhteiskoulu 9B 3.03,9
7. Meilahden yläaste 8 valinnainen 3.06,6
8. Leppävaaran koulu 9B 3.09,1
9. Töölön yhteiskoulu 3.09,8
10. Yhtenäiskoulu 8AB 3.11,0
11. Olarin koulu 9D 3.11,4
12. Ressun peruskoulu 8B 3.13,0
13. Suutarilan koulu 8C 3.13,0
14. Yhtenäiskoulu 7/9A 3.14,1
15. Oulunkylän yhteiskoulu 7E 3.14,2
16. Olarin koulu 9E 3.14,7
17. Hiidenkiven koulu 8C 3.16,4
18. Kalajärven koulu 8D 3.16,5
19. Kallahden peruskoulu 8B 3.17,2
20. Olarin koulu 8D 3.17,3
21. Suomalais-venäläinen koulu 9B 3.17,7
22. Veromäki 8C 3.18,9
23. Espoon kristillinen koulu 8 luokka 3.19,1
24. Kartanonkosken koulu 8B 3.19,2
25. Pitäjänmäen peruskoulu 8A 3.19,6
26. Ressun peruskoulu 7A 3.19,7
27. Kilterin koulu 9A 3.20,4
28. Suomalais-venäläinen koulu 3.20,5
29. Aurinkolahden peruskoulu 9E 3.21,4
30. Jakomäen peruskoulu 8AB 3.22,8
31. Hämeenkylän koulu 7E 3.23,2
32. Kilterin koulu 8A 3.24,6
33. Ruusutorpan koulu 9ET 3.25,9
34. Hämeenkylän koulu 7M 3.28,0
35. Suutarilan yläaste 8D 3.30,8
36. Jokiniemen koulu 7D 3.36,4
Korson koulu 9E DNS
Korson koulu 9F DNS
Korson koulu 9G DNS
Kilterin koulu 9E DNS
Koivukylän koulu 8A DNS
Koivukylän koulu 9B DNS
Leppävaaran koulu 9A DNS
Leppävaaran koulu 9D DNS
Suutarilan yläaste 8E DNS
Pukinmäen peruskoulu 7 DNS
Vartiokylän yläaste 8C DNS
Vartiokylän yläaste 8D DNS
Puistolan peruskoulu 9A DNS
Puistolan peruskoulu 9B DNS
Kannelmäen peruskoulu 7A DNS
Kannelmäen peruskoulu 9C DNS
Kannelmäen peruskoulu 8D DNS
Ylä-Malmin peruskoulu 8CG DNS
Ylä-Malmin peruskoulu 9CD DNS
Hämeenkylän valmistava7-9 DNS
Kulosaaren yhteiskoulu 9K DNS
Vesalan yläasteen koulu 7B DNS
Vesalan yläasteen koulu 7D DNS
Vesalan yläasteen koulu 9G DNS
Itäkeskuksen peruskoulu 7-9 DNS
Suomalais-venäläinen koulu 9C DNS

Erä 1

1. Koivukylän koulu 9A 3.00,6
2. Hiidenkiven koulu 8C 3.16,4
3. Kalajärven koulu 8D 3.16,5
4. Kallahden peruskoulu 8B 3.17,2
5. Espoon kristillinen koulu 8 luokka 3.19,1
6. Kartanonkosken koulu 8B 3.19,2
7. Kilterin koulu 9A 3.20,4
8. Aurinkolahden peruskoulu 9E 3.21,4
9. Jakomäen peruskoulu 8AB 3.22,8
10. Hämeenkylän koulu 7E 3.23,2
11. Kilterin koulu 8A 3.24,6
12. Hämeenkylän koulu 7M 3.28,0
13. Jokiniemen koulu 7D 3.36,4
Kilterin koulu 9E DNS
Koivukylän koulu 8A DNS
Koivukylän koulu 9B DNS
Kannelmäen peruskoulu 7A DNS
Kannelmäen peruskoulu 9C DNS
Kannelmäen peruskoulu 8D DNS
Hämeenkylän valmistava7-9 DNS
Itäkeskuksen peruskoulu 7-9 DNS

Erä 2

1. Leppävaaran koulu 9C 2.53,5
2. Meilahden yläaste 9 valinnainen 2.55,5
3. PHYK 9F 2.55,9
4. Martinkallion koulu 8B 3.01,2
5. Meilahden yläaste 8 valinnainen 3.06,6
6. Leppävaaran koulu 9B 3.09,1
7. Olarin koulu 9D 3.11,4
8. Oulunkylän yhteiskoulu 7E 3.14,2
9. Olarin koulu 9E 3.14,7
10. Olarin koulu 8D 3.17,3
11. Pitäjänmäen peruskoulu 8A 3.19,6
Korson koulu 9E DNS
Korson koulu 9F DNS
Korson koulu 9G DNS
Leppävaaran koulu 9A DNS
Leppävaaran koulu 9D DNS
Puistolan peruskoulu 9A DNS
Puistolan peruskoulu 9B DNS
Kulosaaren yhteiskoulu 9K DNS

Erä 3

1. Töölön yhteiskoulu 9B 3.03,9
2. Töölön yhteiskoulu 3.09,8
3. Yhtenäiskoulu 8AB 3.11,0
4. Ressun peruskoulu 8B 3.13,0
5. Suutarilan koulu 8C 3.13,0
6. Yhtenäiskoulu 7/9A 3.14,1
7. Suomalais-venäläinen koulu 9B 3.17,7
8. Veromäki 8C 3.18,9
9. Ressun peruskoulu 7A 3.19,7
10. Suomalais-venäläinen koulu 3.20,5
11. Ruusutorpan koulu 9ET 3.25,9
12. Suutarilan yläaste 8D 3.30,8
Suutarilan yläaste 8E DNS
Pukinmäen peruskoulu 7 DNS
Vartiokylän yläaste 8C DNS
Vartiokylän yläaste 8D DNS
Ylä-Malmin peruskoulu 8CG DNS
Ylä-Malmin peruskoulu 9CD DNS
Vesalan yläasteen koulu 7B DNS
Vesalan yläasteen koulu 7D DNS
Vesalan yläasteen koulu 9G DNS
Suomalais-venäläinen koulu 9C DNS